Jak wyczyścić filtr kaptur tłuste zakres

- Dec 06, 2018-

Kiedy był ostatni raz zajrzał pod twój piec kaptur i sprawdzone filtry do wentylatorów spalin? Jeśli to było chwilę lub HM, nie zrobiłeś to, niech Cię ostrzec: to nie będzie się bardzo. Zakres kaptur filtr służy do zbierania tłuszczu, więc jeśli to robi swoje zadanie poprawnie, to będzie wyglądać i czuć się, no i tłuste.

Z biegiem czasu filtr może stać się tak zablokowany smarem i ickiness, który traci skuteczność, dlatego ważne jest, aby oczyścić te filtry okresowo.

Na szczęście ich czyszczenie nie trudno w ogóle!

Ten samouczek pokazuje, jak wyczyścić filtr w zlewozmywak tylko wrzącą woda, soda do pieczenia i dobry odtłuszczającymi mydelniczka. (Wolę Dawn.) Niektóre filtry hood rzeczywiście mogą być myte w zmywarce, ale w zależności od tego, ile czasu minęło od Ciebie czyszczone, nie polecam, bez co najmniej ich czyszczenie to sposób pierwszy. (Nie ma zbyt dużo smaru, aby w końcu w zmywarce!)

Tak niech de-te filtry tłuszczu teraz, będziemy?

Czego potrzebujesz

Bardzo gorąco lub wrzącej wody

Odtłuszczania naczyń (Dawn działa bardzo dobrze)

Soda do pieczenia

Szczotki do szorowania nieścierne

Ręczniki papierowe lub ściereczki

Instrukcje

Usuń filtry z kapturem: Większość filtrów powinny szybko przesuń lub wyskoczy spodzie kaptur. Mój miał metalowych pętli, które mogłem złapać push-up filtr i wysuń ją.

Wypełnić zlew lub wiadrze wrzątkiem: gorętsze wody, bardziej skuteczne. W zależności od tego, jak gorące mogą uzyskać wody z kranu, która może być wystarczająco dobre. Dla mnie przegotowanej wody w moim elektryczny czajnik i że wylewa do zlewu.

Wlać w soda do pieczenia i płyn do naczyń: wlać dobry squirt smarowanie danie mydło i 1/4 szklanki sody do ciepłej wody. Swish wokół szczotką (nie ręką bo jest zbyt gorąco!) aż woda się ładne i mydłem.

Umieścić tłuste filtry w wodzie: zanurzać filtry do wentylatorów tłuste wydechu do wody. Upewnij się, że są one całkowicie pokryte.

Niech moczyć: umożliwić filtry moczyć przez 10 minut.

Szorować filtry: po kąpieli, weź pędzel szorować płynem i szorować filtry. Dodać więcej naczyń do pędzla, jeśli jest to wymagane podczas przewijania.

Spłukać i wysuszyć: dokładnie spłukać filtry w gorącej wodzie i wytrzeć ręcznikiem papierowym lub czystą ściereczką.

Wymienić filtry i w razie potrzeby powtórz: umieścić filtry z powrotem do okapu, a w razie potrzeby powtórz! Czyszczenie filtrów, raz w miesiącu jest strategia dobre utrzymanie.

9