Jak zmierzyć filtry tłuszczu z kaptura

- Sep 04, 2018-

Dokładne pomiary są niezbędne, aby zapewnić prawidłowe działanie filtrów maski. Filtry powinny pasować do zacisków wydechowych, bez szczelin, które mogłyby przeniknąć tłuszcz i zanieczyszczenia do układu wydechowego. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o mierzeniu filtrów kapturowych i systemów wydechu okapu.

Filtry kapturowe powinny zawsze być instalowane z przegrodyami biegnącymi pionowo (od góry do dołu). Umożliwia to spłukiwanie rowków smarem do koryta smaru, a następnie gromadzenie w tacce smaru poniżej.

Jeśli wymieniasz filtry, możesz zacząć od pomiaru filtrów maski, które masz obecnie. Wielkość filtra przegrody zawsze wyraża się najpierw wysokością. Podczas pomiaru zaokrąglamy do następnej połowy cala. Tak więc filtr o wymiarach 19,5 cala i 15,5 cala jest uważany za filtr 20 na 16.

Podczas instalowania filtrów w nowym okapie kuchennym należy zacząć od pomiaru otworu pokrywy silnika. Wprowadź wymiary swojego okapu do naszego kalkulatora online, wpisując szerokość i wybierając wysokość z naszego rozwijanego menu. Kalkulator poinformuje Cię, ile filtrów każdego rozmiaru potrzebujesz.

W niektórych przypadkach okap kuchenny nie będzie dokładnie odpowiadał standardowym rozmiarom filtrów. Podczas gdy wiele osób uważa, że oznacza to, że będziesz potrzebować niestandardowych filtrów kapturowych, tak nie jest. Jakakolwiek pozostała przestrzeń, która mierzy więcej niż 0,5 cala w poziomie, może być wypełniona za pomocą przekładek filtra kapturowego. Elementy dystansowe można zainstalować na jednym lub obu końcach, w których będą najmniej utrudniać przepływ powietrza. Elementy dystansowe mogą mieć szerokość do 6 cali.

Na przykład, jeśli masz kaptur wydechowy o wymiarach 19,5 cala i szerokości 92 cali, potrzebujesz trzech filtrów 20 na 16, jednego 20 na 20 i jednego 20 na 25. Będzie tam pół cala szczelina, którą można wypełnić z niestandardowym spacerem.

Zawsze dokładnie sprawdzaj swoją pracę podczas pomiaru okapu i filtrów. Zapobiegnie to dodatkowym opóźnieniom i kosztom zamawiania błędów. Potrzebuję pomocy? Nasz film instruktażowy "Hood z filtrem pomiarowym" i nasz "Przewodnik dotyczący rozmiaru okapu" zawierają łatwe do wykonania instrukcje krok po kroku.

grease filter.jpg